Vše pro BMW | Čeština pro vozy BMW

Prohlédněte si náš přehled navigací BMW, dozvíte se tam více podrobností o jednotlivých typech navigací.


Čeština pro navigaci Professional CCC - iDrive.

Tato navigace je použita v následujících modelech:

 

řada 1 (E87, E88, E81, E82) do roku 2008
 

řada 3 (E90, E91, E92, E93) od r.v. 2004-2008
 

řada 5 (E60, E61) od r.v. 2003-2009 

řada 6 (E63, E64)


řada X5 (E70) do roku 2009


řada X6 (E71) do roku 2009           

           

Tento systém poznáte podle 2 mechanik na CD/DVD nad sebou a širokoúhlého displeje.
Displej je přes celou šíři obrazovky narozdíl od systému Business montovaného také do výše uvedených modelů.
Přeloženo je kompletně celé menu včetně diakritiky. Hlasové navádění lze zvolit německé nebo anglické. Všechny navigační jednotky CCC po přehrání češtiny budou umět přehrávat MP3 zvukové soubory v horní CD mechanice (týká se především navigací z let 2003-2007 se starou verzí softwaru nebo s neaktivovanou touto funkcí.).
Pokud je vozidlo vybaveno TV tunerem, můžeme vám odblokovat příjem během jízdy.

U této navigace můžete mít alternativně na základní obrazovce uprostřed místo obvyklého "i", logo "///M", viz obrázek níže:

  

Doba instalace je 1 až 3 hodiny dle verze softwaru.

Cena instalace je 4000 Kč.

Dále nabízíme obnovení funkce navigace při závadě softwaru (po neúspěšném programování nebo i závadě kdy se navigace není schopná spustit a zobrazuje se pouze nápis "BMW" , během jízdy se restartuje nebo pouze černá obrazovka).


 


Čeština pro navigace MK3 a MK4

Tyto navigační jednotky se nachází na levé straně v kufru nebo pod sedačkou spolujezdce (pouze u Mini Cooperu) a nacházejí se v těchto vozech od r.v. 9/2000 do konce výroby příslušného modelu:


 

 

 

 
řada 7 (E38) řada 5 (E39) řada 3 (E46) řada X5 (E53)

 

řada X3 (E83) řada Z4 (E85) řada Z4 (E86) Mini Cooper R50-53

 

 

Přeložená je komplet navigace, všechny menu a to včetně háčků a čárek v textu, hlasové pokyny při navigaci profesionálním ženským hlasem. Současně s nahráním češtiny je aktualizován software navigace na poslední verzi u MK3 verze 63 (u českého menu 64) a u MK4 verze 00 (u českého menu 01).

Pokud byla ve vozidle starší verze softwaru, tak u MK3 se může dost zásadně lišit vzhled celého menu a u MK4 se může objevit dříve nezobrazovaná volba Perspektiva – jakoby 3D pohled na mapu, dále u MK4 bude podporované dvouvrstvé mapové DVD.
Všechny verze dále obsahují místo volby „Color set“ položku Den/noc. Kde je inovace právě v nočním režimu. Jsou změněny barvy jak celého menu, tak hlavně mapa na tmavší barvy, které tolik nedráždí oči při jízdě v noci
 

           

           


Menu televize, hlášení palubního počítače na palubní desce a některé hlášení telefonu pokud není v aktivním stavu (výzva na vložení SIM, popř. výzva k zapnutí telefonu nebo párovací proces Bluetooth) zůstanou v anglickém jazyce.

Navíc pro MK4 (DVD od 9/2002):
Jsou možné 2 verze instalace:

  • Klasické přehrání češtiny, kdy ve voze zůstane nabídka dalších 2 jazyků dle výběru (je třeba upřesnit, které si budete přát, pokud nebude tato informace dostupná, tak bude standardně dodáváno jako CZ, USA, D)
     
  • Druhá varianta je s hlasovým upozorněním na stacionární radary, místa kde bývá často měřena rychlost apod., jak znáte z modernějších přenosných navigací. Zde je namísto volby jazyka volba vypnutí a zapnutí hlasového upozornění při blížícím se místě měření. Bez ohledu na typ radaru je oznámeno hlášením „pozor stabilní radar“. K této verzi je potřeba i upravená mapová databáze s umístěním těchto „nebezpečných“ míst. Na obrazovce je na mapě v místě radaru nová žlutá ikona pro radar a ta je zobrazována vždy bez ohledu na volbu zapnutí nebo vypnutí zvukové signalizace. Databáze radarů platí pro CZ a SK s průběžnou aktualizací.

 

Doba instalace je 20 minut

Cena instalace je 1500 Kč.

Výběr úvodní obrazovky při startu navigace:

Pro MK4 nabízíme i volbu výběru úvodní obrazovky. Pokud se vám líbí více některá z nabízených variant tak stačí uvést při domluvě (předem)  která, viz název obrázku a za příplatek 100kč bude nainstalována namísto standardní úvodní obrazovky.